Жовті Води. ДНЗ № 33

   





Сторінка фізичного інструктора

 

Казіцька Наталія Сергіївна

Освіта: вища

Спеціальність:

інструктор з фізичного виховання дітей дошкільного віку

На посаді інструктора з фізичного виховання: з 2013 року.

 

 «Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботи думки». Ж. Ж. Руссо

Постава дитини, вправи для хребта

Дуже важливим органом тіла людини є хребет, від стану якого залежить не лиже зовнішній вигляд людини, а й функціонування всіх її внутрішніх органів. Сучасне дошкільня проводить у статичному положенні протягом дня від 2 до 6 годин, що негативно позначається на стані хребта дитини і призводить до його викривлення. Тому педагогам варто приділити особливу увагу формуванню дошкільнят правильної постави.

 

     

 

Усі порушення постави, особливо на ранніх стадіях, можна усунути.

 

Для того, щоб перевірити стан постави дитини, треба притулити її спиною до вертикальної площини (стіни або дверей) так, щоб потилиця, лопатки, плечі, сідниці, литки та п’яти дитини торкалися цієї площини. Утримуючи тулуб у такому положенні, дитина має «підтягнути» живіт, а голову зафіксувати так, щоб мочки вух були на одній горизонталі з нижньою лінією носа.

 

Які ознаки правильної постави?

 

Перелічимо: лоб і підборіддя знаходяться в одній площині перпендикулярній підлозі, мочки вух – на одному рівні, плечі опущені, трохи відведенні назад і розташовані на одній лінії, паралельній підлозі, живіт злегка підтягнутий, груди трохи виступають уперед; тулуб прямий, фізіологічні вигини помірно окреслені, кут нахилу таза 30-40о, ноги в положенні стоячи помірно розігнуті в кульшових і колінних суглобах, перпендикулярні підлозі, носки ступень злегка розведені або паралельні, склепіння ступень добре вираженні.  

 

Вправи для хребта і для правильної постави

 

Вправи біля стіни. Нехай дитина стане спиною до стіни без плінтуса і притулиться п'ятами, сідницями, спиною, потилицею. За поперековий прогин повинна проходити щільно його долоню.

- Не змінюючи положення, дитина повинна зробити вперед кілька кроків, потім знову повернутися до стіни і прийняти вихідне положення.

- Не відриваючи від стіни спину й потилицю присісти з прямою спиною, повторити присідання;

- Стати біля стіни і підняти руки в сторони, потім вгору і вперед;

- По черзі підняти зігнуті в колінах ноги, захоплюючи їх руками і притискаючи до тулуба.

 

Вправи для дитини з предметами

Для їх виконання візьмемо дерев'яний кружок, або невеликий мішечок, наповнений піском або сіллю, вагою 200-300 грам. Станом біля стіни, мішечок тримаємо на голові:

- Обійдемо стіл, стілець, пройдемо до протилежної стіни;

- Відійдемо від стіни, зберігаємо правильне положення тулуба, сядемо, сядемо "по-турецьки" , станемо на коліна і повернемося у вихідне положення;

- Станемо на лавку, зійдемо з неї і так 20 разів.

    

 

Стретчинг –це гарна постава, зниження травматизму, позбавлення від болю в  спині та м’язах, рухливість тіла, швидке засвоєння танцювальних програм, здорове тіло і дух бадьорий, відмінний настрій.

Стретчинг - це розтяжка, спеціальна поза, призначена для збільшення та збереження довжини м'язів

 

Захворюваність зростає з кожним роком, незважаючи на всі досягнення медицини, уже серед вихованців дитячих садків багато дітей страждають хронічними захворюваннями, мають патологічну поставу, порушення опорно-рухового апарату.

 

Цього фізичного здоров'я і душевної рівноваги досягає лише той, хто з дитинства навчився жити в гармонії з собою і з природою, навчився керувати своїм розумом, здатний реалізувати свої фізичні і духовні здібності.

 

Підбірка вправ

 

«Зернятко»

Розминочні вправи, яке готує хребет дітей до подальшої навантаженні.

Дітям треба сісти навпочіпки, ноги поставити разом, при цьому п'яти повинні стосуватися підлоги. Пальці рук треба зчепити в замок і не поспішаючи витягнути попереду себе, опустивши вниз. Трішки нахилити тулуб, а голову опустити.

На рахунок раз - хлопцям треба повільно підніматися і випрямляти ноги, тулуб має залишатися в похилому положенні. Потім потрібно в один час випрямити тулуб і підняти прямі ручки вгору, і розвернути долоні (обов'язково стежити за тим, щоб п'яти не відривалися від підлоги).

На рахунок " два " - діти повинні розвести руки в сторони і опустити вниз, прийняти вихідне положення.

 

«Ходьба»

Така вправа стретчинг робить суглоби ніг більш рухливими, воно ефективно в плані профілактики розвитку плоскостопості, а також покращує поставу.

Діти повинні сісти на підлогу і прийняти «позу кута»: спинка пряма, ноги лежать на підлозі, носки витягнуті. Щоб робити необхідні рухи, руки треба відвести за спину і зробити високий упор ззаду. Потім під ритмічну музику потрібно по черзі тягнути на себе шкарпетки ніг, дихати при цьому можна довільно.

 

«Метелик»

Сприяє посиленню внутриполостному тиску, а значить, впливає на органи черевної порожнини. Крім цього йде стимуляція дій підшкірних нервів.

Діти сідають в позицію «прямого кута», але ноги зігнуті в колінах, стопи зведені разом. Потім коліна розводяться в сторони, а стопи ніг обхоплюються руками, спина повинні бути прямою. Потрібно якомога нижче опустити коліна, і в такому положенні затриматися на деякий час і повернутися в попередню позицію. Рухи повинні бути динамічними, дихання при виконанні довільне.

 

«Змія»

Це вправа стретчинга направлено на розтяжку прямих м'язів черевного преса, сприяє підвищенню внутрішньопорожнинного тиску, в результаті чого підвищується приплив крові. Це дає можливість найбільшою мірою збагатити всі органи поживними речовинами і киснем. Виконувані рухи допомагають подолати скутість і деформацію хребта. Дуже корисні вони для мигдалин: відгинання голови під час вправи збільшує надходження до них крові, що робить їх більш стійкими до простудних захворювань, ангіні.

Дітям потрібно лягти животом на підлогу, ноги звести разом, а руками в області грудей впертися в підлогу. Потім в достатньо повільному темпі «зробити змійку»: піднятися на руках, потім підняти голову, і тільки після цього подати вперед груди, живіт повинен лежати на підлозі. В такому положенні дитина повинна прогнутися, наскільки зможе, закинувши трохи назад голову і зафіксувати позицію. Повертатися у вихідне положення треба повільно. Важливо робити вдих в першій фазі вправи, а видих на другий.

 

«Велосипед»

Йде робота з підшлунковою залозою, очищаються і відновлюються органи травлення.

Діти, лежачи на спині, відводять руки за голову. З відтягнутими носочками треба відірвати ноги від підлоги і динамічно імітувати їзду на велосипеді.

 

«Рибка»

Стартова позиція - лежачи на животику, ручки зігнуті під грудьми. Вигнути спину, випрямляючи руки, підняти груди і голову, при цьому намагаючись носочками дотягуватися до потилиці.

 

«Жабка»

Початкове положення - стоячи, ноги широко розставити, руки зігнути в ліктях, імітуючи лягушечьи лапки. У цьому положенні присісти, розводячи в сторони коліна.

 

 

«Кажан»

З початкового положення стоячи робити нахили вперед, спинка повинна залишатися рівною. Положення рук чергувати: діставати до пальчиків ніг, тримати поличкою за спиною.

 

«Марш»

Стоячи на місці, дитина марширує, високо піднімаючи коліна. Спина залишається прямою.

 

Для малюків 3-4 рочки досить повторити вправи 4-5 разів, у п'ятирічок повторення може бути 5-7 разів, а школярі здатні на 10-12 повторів.